D50S24B6RX09LF
Buy D50S24B6RX09LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D50S24B6RX09LF
Manufacturer Amphenol FCI
Description CONN D-SUB RCPT 50POS VERT
(In US Dollars)
120 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Termination:Solder Paste
Shell Size, Connector Layout:5 (DD, D)
Shell Material, Finish:Steel, Nickel Plated
Series:Delta D
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Housing Material:Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Flange Feature:Housing/Shell (4-40)
Features:Board Guide
Detailed Description:50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating:5A