D50S24A4PX00LF
Buy D50S24A4PX00LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D50S24A4PX00LF
Manufacturer Amphenol FCI
Description CONN D-SUB RCPT 50POS VERT SLDR
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Flange Feature:Housing/Shell (4-40)
Features:-
Detailed Description:50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating:5A