D392K29Y5PH6TL2R
Angstrohm / Vishay
D392K29Y5PH6TL2R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D392K29Y5PH6TL2R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D392K29Y5PH6TL2R
Manufacturer Vishay BC Components
Description CAP CER 3900PF 100V Y5P RADIAL
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:100V
Tolerance:3900pF
Thickness (Max):Y5P (B)
Surface Mount Land Size:0.098" (2.50mm)
Size / Dimension:0.295" Dia (7.50mm)
Series:D
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Ratings:-
Polarization:Radial, Disc
Operating Temperature:-30°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Manufacturer Part Number:D392K29Y5PH6TL2R
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:Straight
Expanded Description:3900pF ±10% 100V Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
ESR (Equivalent Series Resistance):±10%