D37S24B4PA00LF
Buy D37S24B4PA00LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D37S24B4PA00LF
Manufacturer Amphenol FCI
Description CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Termination:Solder
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Rows:2
Number of Positions:37
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Flange Feature:Housing/Shell (Unthreaded)
Features:-
Detailed Description:37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating:5A