D37P24B4GX00LF
Buy D37P24B4GX00LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D37P24B4GX00LF
Manufacturer Amphenol FCI
Description CONN D-SUB PLUG 37POS VERT SLDR
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Termination:Solder
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Rows:2
Number of Positions:37
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Flange Feature:Housing/Shell (4-40)
Features:Board Lock, Grounding Indents
Detailed Description:37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating:5A