D152Z20Z5UH65J5R
Electro-Films (EFI) / Vishay
D152Z20Z5UH65J5R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D152Z20Z5UH65J5R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D152Z20Z5UH65J5R
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 1500PF 100V Z5U RADIAL
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:-20%, +80%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:Z5U
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Series:D
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-30°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Failure Rate:-
Detailed Description:1500pF -20%, +80% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
Capacitance:1500pF