D151K20X7RL6UJ5R
Electro-Films (EFI) / Vishay
D151K20X7RL6UJ5R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D151K20X7RL6UJ5R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D151K20X7RL6UJ5R
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 150PF 500V X7R RADIAL
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Series:D
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:34 Weeks
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:150pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R Radial, Disc
Capacitance:150pF