D101J20SL0F63L5R
Angstrohm / Vishay
D101J20SL0F63L5R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D101J20SL0F63L5R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D101J20SL0F63L5R
Manufacturer Vishay BCcomponents
Description Cap Ceramic 100pF 50V SL0 5% (5 X 4mm) Radial 5mm 125C Bulk
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 185296 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:SL
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Series:D
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:100pF ±5% 50V Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Capacitance:100pF