D100G20C0GL6UJ5R
Electro-Films (EFI) / Vishay
D100G20C0GL6UJ5R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D100G20C0GL6UJ5R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D100G20C0GL6UJ5R
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 10PF 500V C0G/NP0 RADIAL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Series:D
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:10pF ±2% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial, Disc
Capacitance:10pF