CYW20736A1KML2G
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CYW20736A1KML2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CYW20736A1KML2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CYW20736A1KML2G |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Description | Bluetooth v4.1 Class II/Class III 1.5Mbps 2402MHz to 2480MHz 1.4V to 3.6V I2C/SPI/UART 32-Pin QFN EP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.565 | $2.315 | $2.088 | $2.043 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.4 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | TxRx + MCU |
| Series: | WICED |
| Serial Interfaces: | I²C, SPI, UART |
| Sensitivity: | - |
| RF Family/Standard: | Bluetooth |
| Protocol: | Bluetooth v4.1 |
| Power - Output: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 428-3655 428-3931 428-3931-ND BCM20736A1KML2G |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation: | - |
| Memory Size: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| GPIO: | 14 |
| Frequency: | 2.4GHz |
| Detailed Description: | IC RF TxRx + MCU Bluetooth Bluetooth v4.1 2.4GHz 32-VFQFN Exposed Pad |
| Data Rate (Max): | - |
| Current - Transmitting: | - |
| Current - Receiving: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply CYW20736A1KML2G, use the request quote form to request CYW20736A1KML2G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CYW20736A1KML2G.The price and lead time for CYW20736A1KML2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CYW20736A1KML2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
