CYW20733A2KML1G
Cypress Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CYW20733A2KML1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CYW20733A2KML1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CYW20733A2KML1G |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Description | IOT BLUETOOTH 802.15.4 56QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 260 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.498 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3V |
|---|---|
| Type: | TxRx + MCU |
| Series: | - |
| Serial Interfaces: | I²C, SPI, UART |
| Sensitivity: | -85dBm |
| RF Family/Standard: | Bluetooth |
| Protocol: | Bluetooth v3.0 +EDR |
| Power - Output: | 10dBm |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 56-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 428-3910 CYW20733A2KML1G-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation: | 4DQPSK, 8DPSK, GFSK |
| Memory Size: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| GPIO: | 57 |
| Frequency: | 2.4GHz |
| Detailed Description: | IC RF TxRx + MCU Bluetooth Bluetooth v3.0 +EDR 2.4GHz 56-VFQFN Exposed Pad |
| Data Rate (Max): | 3Mbps |
| Current - Transmitting: | 63mA |
| Current - Receiving: | 28mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply CYW20733A2KML1G, use the request quote form to request CYW20733A2KML1G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CYW20733A2KML1G.The price and lead time for CYW20733A2KML1G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CYW20733A2KML1G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
