CY7C1480V33-167AXCT
Cypress Semiconductor
CY7C1480V33-167AXCT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CY7C1480V33-167AXCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CY7C1480V33-167AXCT
Manufacturer Cypress Semiconductor
Description IC SRAM 72M PARALLEL 100TQFP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.6 V
Technology:SRAM - Synchronous
Supplier Device Package:100-TQFP (14x20)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:100-LQFP
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:72Mb (2M x 36)
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 72Mb (2M x 36) Parallel 167MHz 3.4ns 100-TQFP (14x20)
Clock Frequency:167MHz