CY7C1441KV33-133AXC
Cypress Semiconductor
CY7C1441KV33-133AXC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CY7C1441KV33-133AXC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CY7C1441KV33-133AXC
Manufacturer Cypress Semiconductor
Description IC SRAM 36M PARALLEL 100TQFP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 3800 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
72 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.6 V
Package / Case:100-LQFP
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:36Mb (1M x 36)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 36Mb (1M x 36) Parallel 133MHz 6.5ns 100-TQFP (14x20)
Clock Frequency:133MHz