CY7C1383S-133AXC
Buy CY7C1383S-133AXC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CY7C1383S-133AXC
Manufacturer Cypress Semiconductor
Description IC SRAM 18M PARALLEL 100TQFP
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.6 V
Technology:SRAM - Synchronous
Supplier Device Package:100-TQFP (14x14)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:100-LQFP
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:18Mb (1M x 18)
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 18Mb (1M x 18) Parallel 133MHz 6.5ns 100-TQFP (14x14)
Clock Frequency:133MHz