CY7C1356CV25-200AXCT
Cypress Semiconductor
CY7C1356CV25-200AXCT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CY7C1356CV25-200AXCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CY7C1356CV25-200AXCT
Manufacturer Cypress Semiconductor
Description IC SRAM 9M PARALLEL 100TQFP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:2.375 V ~ 2.625 V
Technology:SRAM - Synchronous
Supplier Device Package:100-TQFP (14x20)
Series:NoBL™
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:100-LQFP
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:9Mb (512K x 18)
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 9Mb (512K x 18) Parallel 200MHz 3.2ns 100-TQFP (14x20)
Clock Frequency:200MHz