CY7C1354C-200AXIT
Cypress Semiconductor
CY7C1354C-200AXIT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CY7C1354C-200AXIT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CY7C1354C-200AXIT
Manufacturer Cypress Semiconductor
Description IC SRAM 9M PARALLEL 100TQFP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.6 V
Technology:SRAM - Synchronous
Supplier Device Package:100-TQFP (14x20)
Series:NoBL™
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:100-LQFP
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:9Mb (256K x 36)
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 9Mb (256K x 36) Parallel 200MHz 3.2ns 100-TQFP (14x20)
Clock Frequency:200MHz