CY62167G-45ZXIT
Cypress Semiconductor
CY62167G-45ZXIT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CY62167G-45ZXIT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CY62167G-45ZXIT
Manufacturer Cypress Semiconductor
Description IC SRAM 16M PARALLEL 48TSOP I
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:45ns
Voltage - Supply:4.5 V ~ 5.5 V
Technology:SRAM - Asynchronous
Supplier Device Package:48-TSOP I
Series:MoBL®
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)