CXM-9-27-80-36-AC00-F2-3
Luminus Devices
CXM-9-27-80-36-AC00-F2-3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CXM-9-27-80-36-AC00-F2-3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CXM-9-27-80-36-AC00-F2-3
Manufacturer Luminus Devices
Description LED COB 8.4W 980LM 13.5MM SQ SMD
(In US Dollars)
2400 pcs
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):36V
Viewing Angle:120°
Type:Chip On Board (COB)
Temperature - Test:85°C
Size / Dimension:13.50mm L x 13.50mm W
Series:CXM-9
Packaging:Tray
Other Names:1214-1241
CXM-09-27-80-36-AC00-F2-3
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lumens/Watt @ Current - Test:106 lm/W
Light Emitting Surface (LES):9.00mm Diameter
Lens Type:Flat
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:1.37mm
Flux @ Current/Temperature - Test:920 lm (Typ)
Features:-
Current - Test:240mA
Current - Max:530mA