CXM-22-27-95-36-AC00-F2-2
Luminus Devices
CXM-22-27-95-36-AC00-F2-2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CXM-22-27-95-36-AC00-F2-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CXM-22-27-95-36-AC00-F2-2
Manufacturer Luminus Devices
Description LED COB CXM22 WARM WHITE SQUARE
(In US Dollars)
400 pcs
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Viewing Angle:120°
Type:Chip On Board (COB)
Temperature - Test:85°C
Size / Dimension:28.00mm L x 28.00mm W
Series:CXM-22
Packaging:Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test:84 lm/W
Light Emitting Surface (LES):22.00mm Diameter
Lens Type:Flat
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:1.37mm
Flux @ Current/Temperature - Test:3755 lm (Typ)
Features:-
Current - Test:1.28A
Current - Max:2.56A