CWR26MC106JCHZ\PR
Buy CWR26MC106JCHZ\PR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CWR26MC106JCHZ\PR
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 10UF 5% 35V 2915
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±5%
Size / Dimension:0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Series:Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2915 (7338 Metric)
Other Names:CWR26MC106JCHZ\PR-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Manufacturer Size Code:H
Height - Seated (Max):0.125" (3.17mm)
Features:Military
Failure Rate:C (0.01%)
ESR (Equivalent Series Resistance):500 mOhm
Detailed Description:10µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35V 2915 (7338 Metric) 500 mOhm
Capacitance:10µF