CWR26KB106MBGC\TR
Buy CWR26KB106MBGC\TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CWR26KB106MBGC\TR
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
(In US Dollars)
600 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Series:Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2711 (6728 Metric)
Other Names:CWR26KB106MBGC\TR-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Size Code:G
Height - Seated (Max):0.125" (3.17mm)
Features:Military
Failure Rate:B (0.1%)
ESR (Equivalent Series Resistance):350 mOhm
Detailed Description:10µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25V 2711 (6728 Metric) 350 mOhm
Capacitance:10µF