CWR26HK226MCGA
Buy CWR26HK226MCGA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CWR26HK226MCGA
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
(In US Dollars)
60 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:15V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Series:Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Packaging:Bulk
Package / Case:2711 (6728 Metric)
Other Names:CWR26HK226MCGA-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Size Code:G
Height - Seated (Max):0.125" (3.17mm)
Features:Military
Failure Rate:C (0.01%)
ESR (Equivalent Series Resistance):275 mOhm
Detailed Description:22µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 15V 2711 (6728 Metric) 275 mOhm
Capacitance:22µF