CWR26HB336KCFC\HR
Buy CWR26HB336KCFC\HR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CWR26HB336KCFC\HR
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:15V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Series:Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2214 (5634 Metric)
Other Names:CWR26HB336KCFC\HR-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Size Code:F
Height - Seated (Max):0.085" (2.16mm)
Features:Military
Failure Rate:C (0.01%)
ESR (Equivalent Series Resistance):800 mOhm
Detailed Description:33µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 15V 2214 (5634 Metric) 800 mOhm
Capacitance:33µF