CW02C100R0JE70
Dale / Vishay
CW02C100R0JE70
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CW02C100R0JE70 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CW02C100R0JE70
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 100 OHM 3.25W 5% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs5000 pcs10000 pcs25000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm)
Series:CW
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):3.25W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:CWB-100RTR
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:100 Ohms ±5% 3.25W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound