CW02B510R0JE12HS
Dale / Vishay
CW02B510R0JE12HS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CW02B510R0JE12HS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CW02B510R0JE12HS
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 510 OHM 3.75W 5% AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)
Series:CW
Resistance:510 Ohms
Power (Watts):3.75W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:510 Ohms ±5% 3.75W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant, Pulse Withstanding Wirewound