CW02B22R00JE70HS
Dale / Vishay
CW02B22R00JE70HS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CW02B22R00JE70HS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CW02B22R00JE70HS
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 22 OHM 3.75W 5% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs5000 pcs10000 pcs25000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)
Series:CW
Resistance:22 Ohms
Power (Watts):3.75W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:22 Ohms ±5% 3.75W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant, Pulse Withstanding Wirewound