CW010R1000KE73
Dale / Vishay
CW010R1000KE73
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CW010R1000KE73 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CW010R1000KE73
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 0.1 OHM 13W 10% AXIAL
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs12500 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:-
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Series:CW
Resistance:100 mOhms
Power (Watts):13W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:100 mOhms ±10% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound