CW0108R200KE12
Buy CW0108R200KE12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CW0108R200KE12
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 8.2 OHM 13W 10% AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Series:CW
Resistance:8.2 Ohms
Power (Watts):13W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:8.2 Ohms ±10% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound