CW01013K30JE73
Dale / Vishay
CW01013K30JE73
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CW01013K30JE73 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CW01013K30JE73
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 13.3K OHM 13W 5% AXIAL
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs12500 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Series:CW
Resistance:13.3 kOhms
Power (Watts):13W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:13.3 kOhms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound