CUS150M15
Buy CUS150M15 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CUS150M15
Manufacturer TDK-Lambda Americas, Inc.
Description AC/DC CONVERTER 15V 150W
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Isolation:4kV
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Open Frame
Size / Dimension:4.00" L x 2.00" W x 1.24" H (101.6mm x 50.8mm x 31.5mm)
Series:CUS150M
Power (Watts):120W (150W Forced Air)
Other Names:285-2987
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C (With Derating)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Minimum Load Required:-
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Standby Output, Universal Input
Efficiency:94%
Detailed Description:Open Frame AC DC Converter 1 Output 15V 8A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):8A