CUS150M12/A
TDK-Lambda Americas, Inc.
CUS150M12/A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CUS150M12/A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CUS150M12/A
Manufacturer TDK-Lambda Americas, Inc.
Description AC/DC CONVERTER 12V 150W
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Enclosed
Size / Dimension:4.57" L x 2.52" W x 1.57" H (116.0mm x 64.0mm x 39.7mm)
Series:CUS150M
Power (Watts):150W (150W Forced Air)
Other Names:285-2808
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C (With Derating)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Minimum Load Required:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Standby Output, Universal Input
Efficiency:94%
Detailed Description:Enclosed AC DC Converter 1 Output 12V 12.5A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):12.5A