CUS10F30,H3F
Toshiba Semiconductor and Storage
CUS10F30,H3F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CUS10F30,H3F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CUS10F30,H3F
Manufacturer Toshiba
Description DIODE SCHOTTKY 30V 1A USC
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 84513 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:500mV @ 1A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30V
Supplier Device Package:USC
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-76, SOD-323
Other Names:CUS10F30,H3F(B
CUS10F30,H3F(D
CUS10F30,H3F(T
CUS10F30H3F(TTR
CUS10F30H3F(TTR-ND
CUS10F30H3FT
CUS10F30H3FTR
Operating Temperature - Junction:125°C (Max)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Diode Type:Schottky
Detailed Description:Diode Schottky 30V 1A Surface Mount USC
Current - Reverse Leakage @ Vr:50µA @ 30V
Current - Average Rectified (Io):1A
Capacitance @ Vr, F:170pF @ 0V, 1MHz