CTZ3E-10B-W1-P
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CTZ3E-10B-W1-P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CTZ3E-10B-W1-P
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP TRIMMER 1.5-10PF 25V SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:CTZ, Kyocera
Q @ Freq:300 @ 1MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Features:Low Profile
Dielectric Material:Ceramic
Detailed Description:1.5 ~ 10pF Trimmer Capacitor 25V Top Surface Mount
Capacitance Range:1.5 ~ 10pF