CTVS06RF-19-18P-LC
Buy CTVS06RF-19-18P-LC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CTVS06RF-19-18P-LC
Manufacturer Amphenol Aerospace Operations
Description CONN PLUG HSNG MALE 18POS INLINE
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:For Male Pins
Shielding:Shielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:19-18
Packaging:Bulk
Other Names:AACTVS06RF-19-18P-LC
CTVS06RF1918PLC
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C
Number of Positions:18 (14 + 4 Twinax)
Mounting Feature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Coupling Nut Material, Plating:Composite
Coupling Nut Diameter:1.516" (38.51mm)