CTM-5869-B
Cal Test Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CTM-5869-B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CTM-5869-B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CTM-5869-B |
|---|---|
| Manufacturer | Cal Test Electronics |
| Description | CONTACT CLIP W/ BED OF NAILS STE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.45 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | - |
|---|---|
| Type: | Telecom |
| Termination: | Crimp or Screw |
| Series: | Cal Test |
| Ratings: | - |
| Quantity: | 500 Pieces |
| Plating: | Nickel |
| Material - Insulation: | - |
| Material: | Steel |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Length: | 2.402" (61.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Jaw Opening: | 0.520" (13.20mm) |
| Insulation: | Non-Insulated |
| Detailed Description: | Non-Insulated Telecom Test Clip Steel 0.520" (13.20mm) |
| Color: | Natural |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply CTM-5869-B, use the request quote form to request CTM-5869-B pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CTM-5869-B.The price and lead time for CTM-5869-B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CTM-5869-B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

