CTL-A5B3-155.52TS
Cardinal Components
CTL-A5B3-155.52TS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CTL-A5B3-155.52TS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CTL-A5B3-155.52TS
Manufacturer Cardinal Components
Description OSC TCXO 155.52MHZ LVDS SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:TCXO
Size / Dimension:0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
Series:CTL
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVDS
Other Names:370-1040
CTLA5B315552TS
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±2.5ppm
Frequency:155.52MHz
Detailed Description:155.52MHz TCXO LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):100mA