CTA305-0001-01
II-VI Marlow
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CTA305-0001-01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CTA305-0001-01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CTA305-0001-01 |
|---|---|
| Manufacturer | II-VI Marlow |
| Description | THERMOELECTRIC ASSY AIR-AIR 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $870.10 | $819.25 | $706.25 | |||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 9.9 lbs (4.5kg) |
|---|---|
| Voltage: | 24V |
| Series: | Climatherm 305 |
| Power - Cooling: | 143W |
| Other Names: | 1681-1012 |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Heat Transfer Type: | Air to Air |
| Fan Location: | Cold Side / Warm Side |
| Dimensions - Overall: | 300mm L x 180mm W |
| Detailed Description: | Air to Air Thermoelectric Assembly 143W 24V |
| Current: | 7.5A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply CTA305-0001-01, use the request quote form to request CTA305-0001-01 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CTA305-0001-01.The price and lead time for CTA305-0001-01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CTA305-0001-01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
