CSTCC3M58G53A-R0
Murata Electronics
CSTCC3M58G53A-R0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CSTCC3M58G53A-R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CSTCC3M58G53A-R0
Manufacturer Murata Electronics
Description CER RES 3.5800MHZ 15PF SMD
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs6000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Ceramic
Size / Dimension:0.283" L x 0.118" W (7.20mm x 3.00mm)
Series:CERALOCK® CSTCC
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:3-SMD, Non-Standard
Other Names:490-8604-2
CSTCC3M58G53A-R0-ND
Q5324787
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:50 Ohms
Height:0.063" (1.60mm)
Frequency Tolerance:±0.5%
Frequency Stability:±0.4%
Frequency:3.58MHz
Features:Built in Capacitor
Detailed Description:3.58MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 15pF ±0.4% 50 Ohms -40°C ~ 125°C Surface Mount
Capacitance:15pF