CSR2512FKR150
Stackpole Electronics, Inc.
CSR2512FKR150
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CSR2512FKR150 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CSR2512FKR150
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 0.15 OHM 1% 2W 2512
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Series:CSR
Resistance:150 mOhms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:CSR 2 0.15 1% I