CSCA0300A000B15B02
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CSCA0300A000B15B02 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CSCA0300A000B15B02
Manufacturer Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Description SENSOR CURRENT HALL 300A AC/DC
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:15V
Series:CSCA-A
Sensor Type:Hall Effect, Open Loop
Sensitivity:-
Response Time:3µs
Polarization:Bidirectional
Packaging:Bulk
Package / Case:Module
Output:Ratiometric, Voltage
Operating Temperature:-10°C ~ 80°C
Number of Channels:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Linearity:±1%
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Frequency:DC ~ 50kHz
For Measuring:AC/DC
Detailed Description:Current Sensor 300A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module
Current - Supply (Max):17mA
Current - Sensing:300A
Accuracy:±2%