CSC10A031K40FPA
Dale / Vishay
CSC10A031K40FPA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CSC10A031K40FPA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CSC10A031K40FPA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES ARRAY 5 RES 1.4K OHM 10SIP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:10-SIP
Size / Dimension:0.990" L x 0.098" W (25.15mm x 2.49mm)
Series:CSC
Resistor-Ratio-Drift:±50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):1.4k
Power Per Element:300mW
Packaging:Bulk
Package / Case:10-SIP
Other Names:CSC1.4KHH
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:5
Number of Pins:10
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:35 Weeks
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)
Detailed Description:1.4k Ohm ±1% 300mW Power Per Element Isolated 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP