CSC10A014K70GEK
Dale / Vishay
CSC10A014K70GEK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CSC10A014K70GEK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CSC10A014K70GEK
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES ARRAY 9 RES 4.7K OHM 10SIP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:10-SIP
Size / Dimension:0.990" L x 0.098" W (25.15mm x 2.49mm)
Series:CSC
Resistor-Ratio-Drift:±50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):4.7k
Power Per Element:200mW
Packaging:Bulk
Package / Case:10-SIP
Other Names:CSC4.7KCC
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:9
Number of Pins:10
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:34 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)
Detailed Description:4.7k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 9 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP