CSC08A01510RGPA
Dale / Vishay
CSC08A01510RGPA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CSC08A01510RGPA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CSC08A01510RGPA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES ARRAY 7 RES 510 OHM 8SIP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:8-SIP
Size / Dimension:0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Series:CSC
Resistor-Ratio-Drift:±50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):510
Power Per Element:200mW
Packaging:Bulk
Package / Case:8-SIP
Other Names:CSC08A01510RGPA-ND
CSC510P
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:7
Number of Pins:8
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:35 Weeks
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)
Detailed Description:510 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 7 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP