CSC06A03270RGPA
Dale / Vishay
CSC06A03270RGPA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CSC06A03270RGPA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CSC06A03270RGPA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES ARRAY 3 RES 270 OHM 6SIP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2000 pcs6000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:6-SIP
Size / Dimension:0.590" L x 0.098" W (14.99mm x 2.49mm)
Series:CSC
Resistor-Ratio-Drift:±50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):270
Power Per Element:300mW
Packaging:Bulk
Package / Case:6-SIP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:3
Number of Pins:6
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:35 Weeks
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)
Detailed Description:270 Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 3 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 6-SIP