CS20-16.000MABJ-UT
Citizen Finedevice Co., LTD.
CS20-16.000MABJ-UT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CS20-16.000MABJ-UT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CS20-16.000MABJ-UT
Manufacturer Citizen Finedevice Co., LTD.
Description CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.457" L x 0.217" W (11.60mm x 5.50mm)
Series:CS20
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:4-SMD, No Lead
Other Names:300-8135-6
CS2016000MABJUT
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Load Capacitance:18pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.087" (2.20mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:16MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Detailed Description:16MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead