CRS2512AFX-47R0ELF
Bourns, Inc.
CRS2512AFX-47R0ELF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRS2512AFX-47R0ELF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRS2512AFX-47R0ELF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES 47 OHM 1% 2W 2512
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Series:CRS-A
Resistance:47 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:CRS2512AFX-47R0ELFTR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:47 Ohms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film