CRGP2010F68R
AMP Connectors / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRGP2010F68R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRGP2010F68R
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description CRGP 2010 68R 1%
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:CRGP
Resistance:68 Ohms
Power (Watts):1.25W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Other Names:A130646CT
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:68 Ohms ±1% 1.25W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Pulse Withstanding Thick Film