CRGH2010F348R
AMP Connectors / TE Connectivity
CRGH2010F348R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRGH2010F348R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRGH2010F348R
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 348 OHM 1% 1W 2010
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:CRGH, Neohm
Resistance:348 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Other Names:5-1879519-0
5-1879519-0-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:348 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film