CRGH1206F39K2
AMP Connectors / TE Connectivity
CRGH1206F39K2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRGH1206F39K2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRGH1206F39K2
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 39.2K OHM 1% 1/2W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Series:CRGH, Neohm
Resistance:39.2 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:4-1879516-9
4-1879516-9-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:39.2 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film