CRG0201F787R
AMP Connectors / TE Connectivity
CRG0201F787R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRG0201F787R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRG0201F787R
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 787 OHM 1% 1/20W 0201
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:CRG, Neohm
Resistance:787 Ohms
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:9-2176067-2
9-2176067-2-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:787 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film